Inspiracje

Kilka słów ode mnie…

Szanowni Państwo!

Poza architekturą, moja wielką pasją jest teatr, który towarzyszy mi od dziecka. Różnorodne scenografie, kreacje aktorskie, setki spektakli i długie godziny spędzone w zarówno na zapleczu, jak i widowni teatru, pozwoliły mi zrozumieć, na czym polega idealna kompozycja. Spójność lub jej brak widać na każdym etapie – każda sztuka jest zupełnie inna i kluczem do sukcesu jest idealne wyważenie proporcji wszystkich jej elementów. Każde zaprojektowane przeze mnie wnętrze jest jak scenografia, która stanowi dyskretny, lecz bardzo ważny element udanej sztuki teatralnej – nie ważne, czy jest to surowy, minimalisty monodram, klasyka gatunku, czy pełna przepychu opera.

Poszukiwanie inspiracji i doskonalenie architektonicznego warsztatu to też ciągłe podróże – lubię odwiedzać nowe miejsca, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiam ukochane Włochy, które są dla mnie wyznacznikiem najlepszego stylu i designu.

Najbardziej inspirującymi mnie architektami są Eeero Saarinen, Phillip Johnson, Mies Van Den Rohe, Le Cobusier, Zaha Hadid. Oprócz tego, natchnienie do swoich projektów czerpię też z epoki mordernizmu oraz sztuki współczesnej.

aldona-logo

O nas w mediach